Film

2009 "Darwin Yılı"nda Öner Ünalan'la Söyleşi

Charles Robert Darwin'in doğumunun 200. ve "Türlerin Kökeni" adlı temel yapıtının yayınlanmasının 150. yıldönümü dolayısıyla 2009 yılının IUBS (Uluslararası Biyolojik Bilimler Birliği) ve UNESCO tarafından "Darwin Yılı" ilan edilmesi üzerine, Hayat Televizyonu Öner Ünalan'la, Darwin ve organik evrim kuramı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.[i] Öner Ünalan'ın Darwin, organik evrim kuramı ve yaygın olarak bu ikisiyle ilişkilendirilen konularla ilgili düşüncelerini özetlediği söyleşi, 11 Şubat 2009'da gerçekleştirildi ve ertesi gün yayınlandı.

Filmin adı: oner_unalan_(soylesi_2009).mp4 | Süresi: 19:40 dk. | Boyutu: 30,8 MB

Filmi tüm ekranda izlemek için üstüne çift tıklayınız; sayfaya geri dönmek için "escape" tuşuna basınız.

Herhangi bir nedenle filmi izleyemiyorsanız, bu pencere yerine film oynatıcınızda (örneğin "Windows Media Player") izlemek için buraya tıklayınız.


Söyleşinin ses kaydını (MP3) dinlemek için buraya tıklayınız.
Dosyanın adı: oner_unalan_(soylesi_2009).mp3 | Süresi: 19:40 dk. | Boyutu: 9,0 MB)

Bu film hiçbir biçimde ve hiçbir yolla izinsiz kullanılamaz; bir bölümü ya da tümü yeniden üretilemez ve dağıtılamaz. Sitede yer alan her türden yazılı, görsel, sesli, vb. materyalin kullanım koşuları hakkında bilgi için buraya tıklayınız.


i Söyleşiyi gerçekleştirenler, Cem Gurbetoğlu ve Ezgi Aksoy'dur.

Söyleşi, Evrensel gazetesinin Hayat adlı Pazar ekinde, "110 yıl yok sayıldı" başlığıyla, kısaltılarak yayınlanmıştır. Bkz.: Hayat (Evrensel gazetesinin Pazar eki), 15 Şubat 2009, Pazar, s. 11. (Yazıyı okumak için buraya tıklayınız.)